fbpx

mobile

Tehnician Electromecanic

Recrutam pentru unul din clienții noștri, un mare producător de gaze naturale 1 Tehnician Electromecanic.

Responsabilități

Obiectiv general: executarea de operatiuni si lucrari de mentenanta a echipamentelor si
instalațiilor în condițiile stabilite în planul anual de întreținere și mentenanță, conform
procedurilor și standardelor.

Se vor face deplasări în zona de Est a țării, de la Tulcea la Botoșani.

● Realizeaza lucrări de mentenanta la echipamente si instalatii;
● Realizează intervenții la instalațiile electrice, AMC, mecanice si sub presiune
● Realizeaza montaje electrice si mecanice, punere în functiune si autorizare ISCIR
● Identifica si remediază problemele echipamentelor;
● Realizează calibrarea analizoarelor de gaz, monitorizează parametrii de funcționare;
● Instruieste reprezentanții clientului cu privire la funcționarea echipamentelor si
instalațiilor ;
● Realizează raportările lunare, PV de instalare/ demontare echipamente;
● Respecta normele de protectia muncii si PSI.
● Lucrează în strânsă colaborare cu subcontractorii agreați

Cerințe

● Studii medii /școala profesională de specialitate sau studii superioare tehnice;
● Experienta practica in mentenanta pe partea mecanica (armaturi, supape, etc.),
electrica si AMC;
● Experiență în domenii reglementate de ISCIR minim 2 ani
● Experiența minim 3 ani în operații de întreținere
● Experiența in lucrul cu echipamente sub presiune;
● Avantaj: Autorizatie RSVTI/RSL, autorizatie ca electrician
● Cunostinte de limba engleza la nivel mediu (termeni tehnici);
● Disponibilitate la deplasare intern/extern;
● Permis de conducere categoria B;
● Responsabilitate, buna organizare personala, initiativa, abilitati de analiza, planificare
si organizare, autonomie.

Oferte (bonusuri)

● Salariu motivant;
● Bonuri de masa (15 lei/zi);
● Diurna in cazul deplasarilor;
● Asigurare de viata;
● Abonament medical;
● Prime de Paste, Craciun + vacanta.