mobile

Specialist Prepress

EBC HR Solutions este in căutarea a unui Specialist Prepress pentru unul din clientii sai, o companie ce are ca principal obiect de activitate realizarea materialelor culturale de promovare, (carti, albume, agende etc.) prezenta pe piata romaneasca din anul 1930. Compania este o importanta tipografie din Bucuresti.

Responsabilități

  • Pregatirea fișierelor pentru tipar;
  • Preluarea si verificarea materialelor de tehnoredactat;
  • Tehnoredactarea materialelor (asezarea textului si imaginilor conform machetei si stilurilor);
  • Generarea fisierelor in format PDF, necesare pentru realizarea montajului;
  • Efectuarea corectiilor si a eventualelor modificări solicitate de client;
  • Realizarea computerizata a montajelor, in conformitate cu schita.

Cerințe

  • Experienta minim 5 ani in tipografie in departamentul Prepress, cu experienta solida in activitatea de montaj/impozitie;
  • O foarte buna cunoastere a tehnologiei poligrafice – tipar offset in coala;
  • O buna cunoastere a aplicatiilor DTP (suita Adobe, Quark, Corel) si tehnologiei PDF;
  • Experienta in utilizarea aplicatiilor Kodak Prinergy si Kodak Preps reprezinta un avantaj important;
  • Vorbitor de limba engleza nivel mediu;

Oferte (bonusuri)

  • Salariu lunar fix;
  • Tichete de masa;
  • Decontare abonament transport;
  • Prima de vacanta;
  • Prima de sarbatori;
  • Orele suplimentare se platesc cu 200% in tmpul saptamanii, iar in weeknd sunt platite cu 300%;
  • Se acorda bonus anual