mobile

Responsabil Tehnic - Ofertare

EBC HR Solutions este in cautarea unui Responsabil Tehnic – Ofertare pentru unul din clientii sai, o companie prezenta in Bucuresti de peste 12 ani, ce are ca domeniu de activitate ingineria si consultanta tehnica.

Responsabilități

  • Analizeaza Cererile de oferta Clienti, identifica Furnizori, intocmeste CO Furnizori
  • Analizeaza Oferte de la Furnizori, recomanda si avizeaza Ofertele catre Clienti
  • Urmareste pe SEAP licitatiile publice / Caiete de sarcini / atentioneaza Oportunitati Proiecte
  • Discuta cu beneficiarii / furnizorii in vederea clarificarii tuturor aspectelor tehnice
  • Intocmeste / verifica solicitari de clarificare / documentatii de licitatie, tehnice si de eligibilitate
  • Intocmeste oferta finala tehnica si financiara impreuna cu Contabilitatea
  • Ofera suport / informatii tehnice pentru completarea Site-ului sau pentru celelalte departamente
  • Colaboreaza cu Tehnicul pentru intocmirea corecta a Cererilor de oferta
  • Propune metode de imbunatatire a activitatii societatii
  • Intocmeste documentatii de autorizare produse la beneficiari (Electrica, Enel)
  • Intocmeste prezentari tehnice de produse
  • Intocmeste prototipuri oferte pentru LEA MT, PTA, PTAB.

Cerințe

  • Studii superioare in domeniul electric
  • Experienta de lucru cu firme din domeniul furnizarii de energie – reprezinta avantaj
  • Limba Engleza & Italiana nivel mediu
  • Cunostinte operare Word, Excel, Adobe
  • Permis de conducere categoria B
  • Capacitate de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini simultan
  • Capacitate de a evalua si de a lua decizii, initiativa si responsabilitate
  • Abilitati de orientare, comunicare si negociere

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix;
  • Mediu de lucru placut;