mobile

Responsabil Stocuri

EBC HR Solutions este în căutarea unui Responsabil Stocuri pentru unul din clientii săi, o companie cu acoperire națională având ca principal obiect de activitate distribuția de produse medicinale veterinare, prezentă pe piață de 60 de ani.

Responsabilități

  • Responsabil de asigurarea necesarului de stoc stabilit sau solicitat;
  • Realizeaza analize de evolutie a stocurilor si al volumului de vanzari conform criteriilor stabilite;
  • Stabileste structura comenzilor de aprovizionare in functie de analize;
  • Analizeaza distributia stocurilor, structura vanzarilor si incasarilor;
  • Colaboreaza cu celelalte departamente pentru optimizarea stocurilor in functie de volumul de vanzari inregistrat si termenele de valabilitate;
  • Intocmeste propuneri de relocare si valorificare a marfii in functie de termenele de valabilitate;
  • Elaboreaza rapoarte de prognoza si repartitii;

Cerințe

  • Studii superioare in domeniul economic sau comert;
  • Experienta in zona de aprovizionare si repartitie marfuri – constituie un avantaj.
  • Lucru in sisteme de gestiune de tip Charisma – de preferat;
  • Excelente abilitati de planificare si organizare;
  • Perseverenta, orientare spre obiective;

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix + Tichete de masă,
  • Siguranța unui parteneriat pe termen lung.