mobile

Responsabil Receptie Marfa

EBC HR Solutions este in cautarea unui Responsabil Receptie Marfa pentru unul din clientii sai, o companie prezenta in Bucuresti de peste 12 ani, ce are ca domeniu de activitate ingineria si consultanta tehnica.

Responsabilități

  • Efectueaza operatiuni de manipulare la intrarea / iesirea produselor din depozit.
  • Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in depozit.
  • Gestioneaza primirea / livrarile comenzilor dinspre furnizori si catre clienti, conform documentelor emise
  • Asigura si coordoneaza transportul echipamentelor la client, tinand legatura cu transportatorii
  • Ambaleaza, securizeaza si eticheteaza marfa in vederea livrarii.
  • Listeaza documentele fiscale / curierat ce insotesc marfa si le transmite clientului.
  • Raporteaza diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii in depozit.
  • Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma.
  • Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor.
  • Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului.
  • Pastreaza evidenta documentelor emise, cu semnaturile de predare/primire la zi.
  • Propune metode de imbunatatire a activitatii societatii

Cerințe

  • Usurinta in manipularea fizica si ordonarea eficienta a produselor / ambalajelor in depozit,
  • Permis de conducere categoria B,
  • Autorizatie de conducere stivuitoare / electrocare reprezinta un avantaj / disponibila scolarizare.
  • Spirit de echipa si practic, sociabil, tact, amabil,
  • Punctualitate, loialitate, disciplina.

  • Oferim 1500 – 2000 Ron net, oferta salariala variaza in functie de experienta;
  • Mediu de lucru placut;