fbpx

mobile

Recruiter - domeniu telecom

Recrutam pentru unul din clienții noștri, o companie de telecomunicatii, operator de servicii alternative, prezent in 8 tari din Europa si nu numai, 1 Recruiter.

Responsabilități

– Managementul întregului proces de recrutare și selecție pentru posturile alocate:

– definire/clasificare competente, alegerea surselor de recrutare, evaluarea candidaților prin
interviuri telefonice și face to face, ofertare;
– Identificarea și atragerea celor mai potriviti candidati conform priorităților si specificului companiei;
– Căutare activă permanentă pentru toate pozitiile companiei: departamentul Administrativ, Financiar-Contabil, Inginerie, Suport IT.
– Monitorizarea pieței forței de muncă și găsirea de soluții pentru atragerea candidaților potriviți;
– Acționează ca și consultant intern în toate problemele legate de procesul de recrutare;
– Menține contactul cu departamentul comercial și administrativ în vederea finalizării procesului de recrutare.

Cerințe

– Studii superioare;
– Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară, într-o companie de telecom (real avantaj);
– Experienta pe proiecte tehnice;
– Excelente abilități de comunicare scrisă și verbală;
– Capacitate de planificare și organizare;
– Capacitatea de a derula în paralel mai multe procese de recrutare;
– Experiența de head-hunting pe poziții Executive;
– Persoană proactivă, adaptabilă și orientată spre rezultate;
– Limba engleză – nivel avansat;

Oferte (bonusuri)

– Program flexibil (short Friday, 10 – 14)
– Salariu atractiv si bonusuri
– Abonament medical la mai multe clinici si spitale
– Activitati de team-building