mobile

Online Shop Assistant

EBC HR Solutions este in cautarea unui Online Shop Assistant pentru unul dintre clientii sai, o companie de origine germana, lider pe piata din Europa in domeniul de retail.

Responsabilități

  • Participa la organizarea si executarea tuturor activitatilor ce tin de departamentul Marketing Online
  • Asigura suport in intretinerea magazinului online-shop
  • Efectuaza periodic controale de calitate
  • Intocmeste analize cu ajutorul unor instrumente de urmarire (Tracking-Tools)
  • Asigura asistenta in exploatarea si dezvoltarea platformei on-line
  • Traduce diverse texte (germana-romana)

Cerințe

  • Minim un an de experienta cu Online – Shop
  • Avantaj – Studii in curs sau finalizate pe profil: Marketing
  • Cunostinte: Web Programmierung (HTML), Webcontent, Photoshop, CMS (Content Management Systeme), Seo / SEA, MS-Office
  • Cunosterea limbii germane la nivel avansat-  scris si vorbit
  • Buna capacitate de organizare și stabilire a prioritatilor
  • Atitudine pozitiva, fire comunicativa și proactiva
  • Rezistent/a la stres și atenție distributiva
  • Capacitatea de a lucra cu termene limita

Oferte (bonusuri)

  • Salariu atractiv
  • Bonuri de masa
  • Asigurare medicala la o clinica privata