fbpx

mobile

Masinist Unifold

Recrutam Masinist Unifold pentru o tipografie din Bucuresti, sector 4, in apropierea statiei de metrou Dimitrie Leonida.

Programul de lucru este de 8 ore, in 3 schimburi (6:30-14:30; 14:30-22:30; 22:30-6:30).

Responsabilități

  • Lucreaza ca masinist pe urmatoarele utilaje: Perforat si inchis calendare EPX 700 si BB 500 si restul utilajelor din sectia Personalizare
  • Verifica respectare normelor de SSM,a RI si a tuturor procedurilor de productie;
  • Executa operatii manuale corespunzatoare specificului atelierului si cele pe masinile simple (perforat -EPX 700 ; coltare -IML ;taiat si inchis spira -BB500 ; ambalat mecanic si automat (AMB si BK2 ) ; inchis spira manual -CM 70 ; aplicat adeziv -992JC ; indoit margini mecanic -600 RC ; stantat -MACMA ; alimentare masina de adunat si capsat ; alimentare masina perforat , taiat si inchis spira automat ;etc.) conform cu indicatiile sefului de sectie ,a sefilor de tura si specificatiillor din dosarul de fabricatie
  • Verifica si respecta indicatiile tehnice din dosarul de fabricatie (culoare si cod material,tip agenda,folio,ata ,coltare, folie de ambalat, elastic, cantitate, operatii, coduri, etc.) si pe cele ale sefului de sectie;
  • Verifica permanent corectitudinea, productivitatea si calitatea productiei pe timpul desfasurarii ei la masinile pe care lucreaza ca operator sau in cadrul operatiilor manuale;
  • Fiecare palet trebuie atent numarat si i se atribuie un bilet de palet ce va contine cantitatea ,numarul de comanda si detalii tehnice conforme cu indicatiile sefului de sectie sau cu dosarele de fabricatie ,cand este cazul ,de catre masinistul ( operatorul ) care le executa;

Cerințe

  • Cunostinte si competente in domeniu
  • Experienta cel putin 1 an in domeniu

Oferte (bonusuri)

  • Prima de sarbatori + Tichete cadou pentru copil
  • Decont transport
  • Tichete de masa
  • Orele suplimentare se platesc cu 75% in tmpul saptamanii, iar in weeknd sunt platite cu 150%;