mobile

Masinist Offset

EBC HR Solutions este in cautarea a unui Masinist Offset pentru unul din clientii sai, o companie ce are ca principal obiect de activitate realizarea materialelor culturale de promovare, (carti, albume, agende etc.) prezenta pe piata romaneasca din anul 1930. Compania este o importanta tipografie din Bucuresti.

Responsabilități

  • Creaza job, in functie de conditia de tipar ( CI_SM102/CM/CL_NOVA/FM si CI_SM102/CM/CL_NOVA/AM pentru hartie cretata mata si lucioasa si CI_SM102/NC_NOVA/AM pentru hirtie offset)
  • Sa masoare coala cu ajutorul instrumentului (xRite Easytrax ) pentru citirea densitatilor de cerneala la masina de tipar si trimiterea lor catre aplicatia Print Standardizer, pentru verificarea si eventual generarea unor noi curbe de compensare a culorii
  • Sa faltuiasca manual prima coala tiparita si sa verifice dupa ozalid (ordinea paginilor, daca are insemnari facute de client si daca este facuta corectura, coala sa contina semne pentru faltuit, scara sinoptica, semne de brut si finit, colita, scala de culori, etc);
  • In timpul tirajului sa verifice prin sondare calitatea tiparului si sa urmareasca pastrarea parametrilor de la coala cu B.T. pe tot timpul tirajului (coala sa fie intrata bine in semne, sa fie trasa de automat, etc);
  • In timpul tirajului sa insemneze in palet colile ce au erori de imprimare astfel incat acestea sa fie eliminate la operatiunea urmatoare: tipar la fata verso, taiat sau faltuit. In aceste conditii operatiunea de sortare nu se va mai efectua;
  • La terminarea tirajului fiecarei coli sau la realizarea unui palet intreg sa se completeze bonul de paleta cu datele necesare;
  • Sa depoziteze in bune conditii lucrarea tiparita insotita de bonul de paleta;

Cerințe

  • Cunostinte si competente in domeniu.
  • Experienta minim 5 ani pe masina tipar 4 culori

Oferte (bonusuri)

  • Salariu lunar fix;
  • Tichete de masa;
  • Decontare abonament transport;
  • Prima de vacanta;
  • Prima de sarbatori;
  • Orele suplimentare se platesc cu 200% in tmpul saptamanii, iar in weeknd sunt platite cu 300%
  • Se acorda bonus anual