mobile

IT Helpdesk

EBC HR Solutions este în căutarea unui IT Helpdesk pentru unul din clientii sai, o companie multinationala care se ocupă cu furnizarea serviciilor externalizate pentru companii.

Responsabilități

  • Preluarea apelurilor telefonice in functie de prioritatea stabilita de team leader;
  • Rezolvarea problemelor IT in conformitate cu procedurile standard de operare si trainingurilor aterioare;
  • Documentarea completa si corecta a solutiei, finale sau temporare, implementata, mentionand articolul din baza de date folosit.
  • Colaborareaza cu trainer-ul de process si leaderi pentru a indeplini orice cerinta ad-hoc – rapoarte zilnice/lunare sau alte sarcini;
  • Sugereaza si implementeaza idei noi pentru a imbunatati procesul folosing metodologia LEAN;
  • Responsabil cu trimiterea de notificari pentru incidente de tip P1/P2 si anuntarea utilizatorului atunci cand acestea se rezolva (in timpul orelor de lucru)
  • Asistenta oferita – Windows, Office, Office 365, SAP, JDE, SharePoint, Salesforce, Qlikview, depanaj nivel 1/ elementar
  • Ofera accese / ridica accese pe – Active Directory, Office 365, ofera suport pe telefoane mobile, accese pe diferite fisiere
  • Asigura activarea conturilor de SAP ale utilizatorilor pentru SAP (toate), VIM, JDE, HFM si SharePoint. (in urma obtinerii accesului)
  • Asigura support pentru SharePoint, se ocupa de trimiterea /verificarea aprobărilor (respectand procedurile existente).
  • Face schimbari legate de configurari minore (exemplu : creare, modificare de controlere MRP, sau  grupuri de achiziție), configurari care nu duc la schimbarea procesului, dar care mai degraba sunt  valori într-o listă cu informații atașate acestora
  • Monitorizeaza sistemul SAP (ABAP Stack / Dual Stack / Java Stack)
  • Menține Conectivitatea OSS (OSS1)
  • Asigura mentenanta pe RFC Destinație (SM59)
  • Creeaza nume de utilizatori / modificari pe baza instrucțiunilor de la PSP

Cerințe

  • Cunostinte avansate de limba franceza si engleza
  • Cunostinte tehnice – Nivel minim de intelegere(Microsoft Windows, Microsoft Office, Internet Explore).
  • Familiarizat cu probleme tehnice specifice dispozitivelor mobile (iPad-uri, tablete, BlackBerry sau orice alte dispozitive portabile);
  • Experiența anterioară de lucru similare (1-2 ani)
  • Absolvent/a de facultate (studii tehnice constituie un avantaj)
  • Abilitate de a se ocupa de fiecare client in parte atat telefonic cat si prin email;
  • Persoana responsabila, matura, punctuala;
  • Aptitudini de Coaching – abilitatea de a instrui agentii Level-1 cu ajutorul procedurilor specific procesului;

Oferte (bonusuri)

  • Siguranța unui parteneriat pe termen lung;
  • Lucru într-o echipă profesionistă;
  • Asigurare medicala la clinica privat;
  • Asigurare de viata;
  • Salariu fix + tichete de masa;
  • Bonusuri in functie de performanta;