fbpx

mobile

IT Helpdesk

EBC HR Solutions este în căutarea unui IT Helpdesk pentru unul din clientii sai, o companie multinationala care se ocupă cu furnizarea serviciilor externalizate pentru companii.

Responsabilități

  • Preluarea apelurilor telefonice in functie de prioritatea stabilita de team leader;
  • Rezolvarea problemelor IT in conformitate cu procedurile standard de operare si trainingurilor aterioare;
  • Documentarea completa si corecta a solutiei, finale sau temporare, implementata, mentionand articolul din baza de date folosit;
  • Asistenta oferita – Windows, Office, Office 360;
  • Face schimbari legate de configurari minore (exemplu : creare, modificare nume de utilizatori / modificari pe baza instrucțiunilor)

Cerințe

  • Cunostinte avansate de limba franceza si engleza
  • Cunostinte tehnice – Nivel minim de intelegere(Microsoft Windows, Microsoft Office, Internet Explore).
  • Abilitate de a se ocupa de fiecare client in parte atat telefonic cat si prin email;

Oferte (bonusuri)

  • Siguranța unui parteneriat pe termen lung;
  • Lucru într-o echipă profesionistă;
  • Asigurare medicala la clinica privat;
  • Salariu fix + tichete de masa;
  • Bonusuri in functie de performanta;