fbpx

mobile

Inginer Proiectare

Recrutam Inginer Proiectare pentru unul din clientii nostri, o companie ce activeaza in domeniul gazelor naturale.

Locatii: Mangalia, Lehliu si Tarlungeni

Responsabilități

  • Intocmeste schema solutiilor tehnice pentru asigurarea alimentarii cu gaze naturale a obiectivelor pentru care exista solicitări in acest sens;
  • Realizeaza calculele de dimensionare a obiectivelor proiectate apartinand sistemului de alimentare;
  • Întocmește la solicitarea sefului ierarhic, devizele de executie pentru obiectivele dimensionate si le transmite pentru verificare către Șeful Serviciului Proiectare/ Sef Punct de Lucru;
  • Întocmește pe baza soluțiilor de alimentare confirmate si de catre solicitant, formularul aviz tehnic de principiu/aviz tehnic racordare si le transmite catre aprobare;
  • Detaliaza modelele (desene de execuţie, subansamblu, ansamblu), cu ajutorul aplicaţiilor specifice;
  • Verifica documentele existente in cartile tehnice ale obiectivelor executate, sub aspectul corectitudinii întocmirii lor;
  • Transmite schitele intocmite si asumate de beneficiar la departamentul comercial in vederea calcularii si incasarii costurilor de executie
  • Executa, in condiţii grafice deosebit de bune, desenele si planurile dupa care se realizeaza, transforma, intretin si repară diferite constructii, instalatii, instrumente, piese sau echipamente industriale etc.;
  • Prin desenele tehnice întocmite pune la dispozitie date sintetice, explicatii scrise privind detaliile de executie sau orice alta informatie cu privire la proiectul intocmit.

Cerințe

  • Studii superioare tehnice in domeniul instalatiilor pentru constructii, petrol-gaze sau profile conexe activităților tehnice;
  • Specialitatea inginer / minim 5 ani experienta
  • Autorizatii specifice: autorizat ANRE PGIU, PGD
  • Activitate de coordonare in domeniul executiei si exploatarii sistemelor de distributie, in elaborarea soluțiilor tehnice (instalatii de utilizare si bransamente) si calcule dimensionare conducte si instalatii
  • Buna cunoastere a legislatiei specifice domeniului de activitate al societatii si a NTPEE
  • Calitati de lider, intuitie, capacitati de a se impune, capacitati de cooperare, mod de lucru sistematic, capacitate de organizare, credibilitate;
  • Competente de operare PC (Windows, Word, Excel, Power point, AUTOCAD programe
    activității de proiectare);

Oferte (bonusuri)

  • Salariu motivant;
  • Pachet beneficii;
  • Contract perioada nedeterminata.