mobile

Inginer Proiectant Structuri metalice

Recrutam 1 Inginer Proiectant Structuri, pentru unul dintre clienții noștri, o compania multinațională de consultanță, prezenta pe piața internațională de peste 100 de ani.

Responsabilități

  • Activități de proiectare și de urmărire a modului de implementare a proiectului până la finalizare;
  • Coordonează, verifică şi întocmeşte documentaţia referitoare la proiectele în lucru din punctul de vedere al structurii, participă la finalizarea şi implementarea proiectelor de investiţii;
  • Verifică planul arhitectural al construcţiei şi se asigură de viabilitatea proiectului
  • Determină procedurile de construcţie în concordanţă cu proiectul lucrării şi cu materialele folosite
  • Realizează planuri tehnice detaliate pe baza proiectului arhitectural (secţiuni, calcule, specificaţii tehnice)
  • Gestionarea şi corelarea informatiilor necesare soluţionării temei de proiectare;
  • Analizarea si calculul static şi dinamic, conformarea şi optimizarea structurii construcţiei conform normelor în vigoare;
  • Participare la faze determinante pe şantier, pentru proiectele la care au fost implicaţi, dacă este cazul;
  • Asistenţă tehnică pentru obiectul contractului, găsirea soluţiilor tehnice pentru toate problemele ivite pe parcursul execuţiei şi propunerea măsurilor concrete de remediere a acestora;

Cerințe

  • Absolvent al Facultatii de Constructii Civile, preferabil cu studii de master finalizate;
  • Experiența de minim 7 ani într-o pozitie similara;
  • Experienta in zona industriala;
  • Buna cunoastere a programelor: Advance design (Graitec); Etabs (CSI Berkley), AutoCAD, CAD software (Advance Concrete, Advance Steel- Graitec/Autodesk ), Revit;
  • Intocmire proiecte tehnice;
  • Persoana implicata, organizata, responsabila, corecta, ambitioasa, cu spirit de echipa si initiativa;
  • Cunosterea limbii engleza la nivel avansat – Scris&vorbit;
  • Experiența de minim 7 ani într-o pozitie similara.

Oferte (bonusuri)

  • Oferim 22 de zile platite de concediu anual
  • Salariu motivant
  • Asigurare medicala la o clinica privata
  • Oportunitati de avansare
  • Job rotation – posibilitatea de a lucra de la cateva luni la maxim 1 an in cadrul unui alt birou din cadrul Grupului. Tarile in care se mai poate lucra sunt: Bulgaria, Cehia, Polonia, Germania.