fbpx

mobile

Inginer automatist

Companie specializată în ingineria sistemelor de automatizare.

Responsabilități

  • Proiectează configurații hardware pentru PLC-uri conform schemelor electrice;
  • Programează PLC-urile conform configurațiilor hardware;
  • Testează funcționalitatea electrică a PLC-urilor;
  • Realizează programe pentru PLC-uri conform specificațiilor de funcționare specifice proiectului;
  • Realizează programarea sistemului HMI pentru interfața cu operatorii clientului;
  • Testează programele pe simulator;
  • Dezvoltă manualul de operare al sistemului;
  • Testează funcționalitatea tablourilor electrice deservite de PLC-uri;
  • Verifică realizarea conexiunilor electrice în tablourile de automatizare și la echipamentele din câmp deservite;
  • Testează funcționalitatea sistemului de automatizare în condiții reale;
  • Reglează parametrii de lucru ai sistemului de automatizare pentru atingerea performanțelor proiectate.

Cerințe

  • Experiență de minimum 2 ani;
  • Studii în domeniu: Informatică, Automatizări, Instalații electrice, Instalații hidraulice, Mașini electrice;
  • Permis categoria B;
  • Limba engleză – nivel mediu ;
  • Limba germană constituie un avantaj;
  • Abilități: tenace, memorie bună, gândire logică.

Oferte (bonusuri)

  • Salariu atractiv;
  • Posibilitatea unei colaborări pe termen lung.