mobile

Expert Fonduri Structurale

EBC HR Solutions este în căutarea unui Expert Fonduri Structurale pentru unul din clientii sai, o companie ce activeaza in domeniul proiectarii tehnice, managementului de proiect si accesarii de fonduri europene nerambursabile pentru solutii integrate de mobilitate urbana.

Responsabilități

  • Preferabil studii in domenii tehnice sau economice/alte domenii conexe
  • Calificari necesare (constituie avantaj) – Certificare de expert fonduri strucurate; Certificare de manager de prooiect
  • Abilitati de invatare (rationament analitic, transfer analogic, memorie, atentie la detalii)
  • Cunostiinte minime de proiectare (sa intelega structura unui studiu de fezabilitate/proiect tehnic/deviz etc)
  • Cunostiinte minime in domeniul transporturilor, mobilitatii urbane, regenerarii urbane si eficientei energetice
  • Cunosterea mecanismelor de functionare a unei autoritati publice locale (primarie)
  • Cunostinte bune de limba Engleza
  • Bune cunostinte PC (ex: Word, Excel, Power Point, Adobe Acrobat, Autocad)
  • Disponibilitate la deplasari in Bucuresti si in provincie
  • Permis categorie B

Cerințe

  • Cunosterea in detaliu a principalelor Programe Operationale de Finantare din perioada programatica 2014-2020: PROGRAMUL OPERATIONAL REGIONAL constituie un avantaj, programe de cooperare teritoriala (trasfrontaliera, transnationala, interregionala), Fondul Social European, SEE etc.
  • Analizeaza si monitorizeaza in permanenta sursele de informare pentru programele operationale finantate din Fonduri Structurale (documentele cadru de implementare, ghidurile solicitantului, legislatie privind eligibilitatea cheltuielilor, alte surse).
  • Identifica oportunitatile de atragere si utilizare a fondurilor structurale pentru companii si autoritati publice;
  • Ofera consultanta clientilor companiei privind accesarea de fonduri structurale europene pentru finantarea proietelor de investitii si dezvoltare;
  • Realizeaza materiale suport si documente de lucru necesare la intalnirile cu clientii si partenerii companiei.
  • Planifica, structureaza si elaboreaza cererile de finantare pentru fiecare proiect cu suportul colegilor din departamentul tehnic si sub coordonarea CEO.
  • Mentine si dezvolta relatii cu autoritatile de management ale fondurilor structurale.

Oferte (bonusuri)

  • Oportunitatea promovării;
  • Siguranța unui parteneriat pe termen lung;
  • Salariu + bonusuri în funcție de activitatea desfășurată;
  • Lucru într-o echipă profesionistă;
  • Echipa tanara cu management modern;
  • Program flexibil.