mobile

Contabil

Recrutam coleg nou, Contabil pentru unul din clientii nostri,o importanta companie ce activeaza in domeniul IT.

Responsabilități

  • Inregistreaza zilnic in contabilitate extrasele de banca;
  • Inregistrarea receptiilor de marfa in gestiune;
  • Urmareste respectarea de catre clientii companiei a termenelor si a conditiilor de plata stabilite;
  • Evidenta analitica a marfurilor date in custodie clientilor;
  • Gestionarea biletelor la ordin si cec-urilor primite de la clienti;
  • Emiterea facturilor de storno si corectii de pret;
  • Intocmeste rapoarte privind situatia clientilor.

Cerințe

  • Experienta de minimum un an in domeniul financiar – contabil
  • Absolvent studii superioare cu profil economic (reprezinta avantaj)
  • Cunostinte bune de operare PC – Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
  • Cunostinte medii de limba engleza, scris si vorbit
  • Cunoasterea si intelegerea inregistrarilor contabile pentru activitatea comerciala;
  • Cunostinte operare ERP SAP (reprezinta avantaj)
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa.
  • Cunostinte in ceea ce priveste legislatia in vigoare aplicabila domeniului financiar-contabil.

Oferte (bonusuri)

  • Mediu de lucru placut;
  • Program L-V 09:00-18:00 (o ora pauza de masa);
  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa.