fbpx

mobile

Economist - Departament Comercial

Recrutam Economist pentru unul din clientii nostri, o companie ce activeaza in domeniul gazelor naturale.

Locatie centrala – Piata Unirii.

Responsabilități

  • Intocmirea si transmiterea ofertelor de servicii/lucrari potentialilor clienti;
  • Redacteaza, urmareste, arhiveaza diverse tipuri de contracte;
  • Inregistreaza contractele cu detaliile aferente in baza de date si a modificarilor acestora, atunci cand este cazul;
  • Actualizare in programul de lucru a datelor clientilor (adrese, mail, date de identificare, etc.);
  • Emiterea, transmiterea si arhivarea, dupa caz, de facturi clientilor;
  • Redacteaza, inregistreaza, transmite adresele de raspuns la sesizarile/solicitarile clientilor conform procedurilor interne;
  • Intocmeste dosarele pentru clientii debitori si le inainteaza catre Departamentul Juridic;
  • Tine evidenta,urmareste dosarele înaintate către Departamentul Juridic si ofera suport privind confirmarile de plati,calcul penalitatilor, documentele solicitate ulterior predarii dosarului;
  • Ofera relatii telefonice clientilor care solicita informații cu privire la casierii, mod de plata, facturare, preluare contracte, etc

Cerințe

  • Studii economice superioare;
  • Experienta 3 ani pe un post similar
  • Cunoasterea legislatiei economice in vigoare;
  • Capacitate de cooperare, mod de lucru sistematic, capacitate de organizare, credibilitate;
  • Competente de utilizare a programelor de contabilitate si operare PC (Windows, Word, Excel, Power point, programe specifice firmei);
  • Buna gandire conceptuala si analitica, capacitate de sinteza;
  • Bune abilitati de planificare;

Oferte (bonusuri)

  • Salariu atractiv
  • Pachet beneficii
  • Contract perioada nedeterminata