mobile

DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL

EBC HR Solutions este în căutarea unui DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL pentru o importanta companie prezenta pe piata din anul 2007, ce ofera produse si servicii medicale de cea mai buna calitate clientilor sai.

Responsabilități

  • Organizeaza ,conduce si controleaza activitatea de transport din compartimentele pe care le gestioneaza.
  • Pastreaza legatura cu soferii din compartimentele pe care le gestioneaza.
  • Coordoneza soferii in vederea efectuarii curselor in cel mai scurt timp si cu buget redus
  • Raspunde prompt cererilor primite din partea colaboratorilor
  • Verifica buna efectuare a curselor
  • Colectarea de la subcontractori a documentatiei necesare (CMR,foi parcurs,etc ).

Cerințe

  • Studii finalizate – Medii sau superioare
  • Experienta de 3 – 5 ani pe un post similar
  • Reprezinta avantaj experienta directa ca dispecer pentru sprintere de 3,5 tone.
  • Bune cunostinte de limba engleza sau a unei limbi straine de larga circulatie
  • Cunostinte medii operare PC
  • Cunostinte solide ale conventiei CMR
  • Cunoasterea hartilor administrative si rutiere ale tarilor din Europa
  • Curs finalizat de coordonator transporturi – Reprezinta avantaj

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix competitiv;
  • Bonusuri in functie de rezultate