mobile

Customer Support Analyst

EBC HR Solutions este în căutarea unui Customer Support Analyst pentru unul din clientii sai, o companie multinationala care se ocupă cu furnizarea serviciilor externalizate pentru companii.

Responsabilități

  • Gestioneaza solicitarile de garantie / Asistenta pentru parti / Procesul de returnare a produselor:
  • Managementul solicitarilor de garantie: prelucrarea cererilor in asteptare, inchiderea cererilor de garantie si procesarea de facturi, verificarea apelurilor de deranjamente, controlul solicitarilor anormale, situatii legate de colectarea debitelor si declaratii pentru plati furnizori;
  • Asistenta pentru parti ASC: Punct de legatura si suport pe probleme cu parti, Returnare Parti, Gestionarea solicitarilor cu privire la parti;
  • Managementul returnarii de produs: Procesarea schimbului / returnarii de produse;
  • Verifica documentatia de garantie in raport cu cerintele specifice fiecarei tari si initiaza rezolutii conform procedurilor;
  • Colaboreaza cu stakeholderii adecvati pentru solutionarea cererilor (HQ / Financiar / Centrul de contact / Depozit);
  • Formarea altor membri ai echipei cu privire la sarcinile zilnice atunci cand este necesar si solicitat de catre manager;

Cerințe

  • Cunostinte avansate de lb franceza si lb engleza – minim B2
  • Experienta de lucru cu sisteme ERP (SAP – constituie un avantaj);
  • Studii superioare in curs / finalizate
  • Abilitatea de a lucra atat individual, cat si in echipa;
  • Personalitate organizata cu atentie la detalii, orientat catre controllership;
  • Capacitatea de a de ocupa de client fata in fata, prin e-mail (in principal) si telefonic;

Oferte (bonusuri)

  • Oportunitatea promovării;
  • Siguranța unui parteneriat pe termen lung;
  • Lucru într-o echipă profesionistă;
  • Asigurare medicala la clinica privat;
  • Asigurare de viata;
  • Salariu fix + tichete de masa;
  • Bonusuri in functie de performanta;