mobile

Copist (CTP)

EBC HR Solutions este in căutarea a unui Copist (CTP) pentru unul din clientii sai, o companie ce are ca principal obiect de activitate realizarea materialelor culturale de promovare, (carti, albume, agende etc.) prezenta pe piata romaneasca din anul 1930. Compania este o importanta tipografie din Bucuresti.

Responsabilități

  • Sa analizeze dosarul de fabricatie si sa verifice job-ul inainte sa-l copieze (sa contina semne pt faltuit, colita, scara sinoptica, semne pt brut si finit, scala de culori);
  • Sa copieze si sa developeze placile;
  • Sa masoare placa cu densitometrul IC PLATE, sa verifice daca este bine developata ;
  • Sa faltuiasca ozalidul si sa-1 verifice dupa originale sau printuri martor
  • Sa execute montaj pentru filmul de lac selectiv si sa-l duca la expeditie
  • Sa faca aprovizionarea cu placi si solutii
  • Sa tina evidenta lucrarilor copiate atit pe calculator cit si pe registrul de la masina
  • Sa tina evidenta placilor scoase din magazie
  • Sa depoziteze ozalidele si originalele care urmeaza sa intre la tipar
  • Sa impacheteze lucrarile care pleaca la :(celofanat, lac selectiv, stantat sau alte operatii care se executa in afara societatii)
  • Sa verifice lucrarile care se intorc de la celofanat, lac selectiv, etc .
  • Sa aprovizioneze cu hirtie si toner masina de tipar digital KONICA
  • Sa tipareasca pe masina de tipar digital (KONICA) lucrarile pregatite si trimise de catre personalul din prepress.
  • Sa introduca informatiile corecte in timp real in sistemul informatic via-touchscreen: numar de comanda, cod operatie, timpi de potrivit si tiraj, cantitatea produsa si alte opriri ale utilajului

Cerințe

  • Studii medii
  • Experienta minim 1-3 ani in echipamente digitale Konica, OCE
  • Persoana dinamica, responsabila, serioasa, atenta la detalii, dispusa la program de lucru in schimburi

Oferte (bonusuri)

  • Salariu lunar fix;
  • Tichete de masă;
  • Decontare transport;
  • Primă de sarbatori;
  • Ore suplimentare platite conform sporului de 75%, (efectuate de luni pana sambata), 150% (efectuate duminica), 200% (efectuate in zi de sarbatoare legala).