fbpx

mobile

Contabil Sef

Recrutam pentru unul din clienții noștri, un important grup din domeniul Pharma.

Responsabilități

Recrutam 1 Contabil Șef  pentru unul din clienții noștri, un important grup din domeniul Pharma.

Responsabilitati:

– Coordonează și supervizează întreaga activitate a Departamentului Financiar Contabil;
– Este responsabil de inchiderea la termen a balantei contabile;
– Supervizează reconcilierea si inchiderea conturilor;
– Întocmește lunar diverse situații contabile conform procedurii interne de inchidere de luna;
– Identifica nevoile de dezvoltare ale echipei sale, cauta si propune solutii pentru rezolvarea acestora;
– Organizează și coordonează contabilitatea operațiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor și rezultatelor;
– Răspunde de înregistrarea cronologică și sistematică în evidenta contabilă a documentelor justificative;
– Verifica și asigura înregistrarea în evidenta contabilă a documentelor primare aferente operațiunilor activității companiei;
– Verifica jurnalele de cumparari si vanzari, extrasele de banca si de casa, registrul contabil si realizeaza corectiile necesare;

Cerințe

– Studii economice și cunoștințe contabile;
– Experienta relevanta de minim 5 ani în Contabilitate;
– Experiența minim 2 ani in coordonarea unei echipe;
– Cunostinte de legislatie fiscala;
– Bune cunostinte de legislatie financiar-contabila;
– Bun utilizator al pachetului MS Office;
– Cunoștințe de utilizare soft Charisma – constituie un avantaj
– Spirit analitic, riguros, atentie la detalii;
– Capacitate de organizare și prioritizare a sarcinilor;
– Abilități de comunicare și lucru în echipa.

Oferte (bonusuri)

  • Salariu atractiv
  • Pachet de beneficii
  • Mediu de lucru plăcut si stabil