mobile

Contabil Junior

Despre client

EBC HR Solutions isi mareste echipa!

Suntem in cautarea unui Contabil junior care sa intregeasca echipa noastra de profesionisti.

Responsabilități

  • Intocmirea de situatii contabile sau rapoarte pentru echipa de management ;
  • Colectarea documentelor pentru intocmirea situatiilor contabile ;
  • Efectuarea si verificarea contabilitatii primare ;
  • Introducerea documentelor justificative in baza de date si intocmirea de situatii contabile analitice ;
  • Intocmire facturi ;
  • Evidenta Registru de casa ;
  • Arhivarea documentelor ;
  • Mentinerea relatiei cu societatea de contabilitate ;
  • Monitorizarea si recuperarea de creante de la clientii companiei.

Cerințe

  • Notiuni de contabilitate ;
  • Bune cunostinte operare PC (Word, Excel,);
  • Capacitate de lucru in echipa ;
  • Disponibil pentru lucrul cu termene limita ;
  • Capacitate de organizare ;
  • Abilitati foarte bune de analiza a datelor ;
  • Cunostinte de contabilitate – minim diploma de licenta sau profesionala ;
  • Experienta in lucrul cu Office-Excel pentru analiza datelor (tabele Pivot si Analiza What-if); Bune cunostinte de Limba Engleza;
  • Cunostinte Limba Franceza reprezinta avantaj.

Oferte (bonusuri)

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Bonus;
  • Asigurare privata de sanatate;
  • Mediu de lucru profesionist.