mobile

Contabil

EBC HR Solutions este în căutarea unui Contabil pentru unul din clientii săi, o companie cu acoperire națională având ca principal obiect de activitate distribuția de produse medicinale veterinare, prezentă pe piață de 60 de ani.

Responsabilități

  • Incadrarea corecta a documentelor in categorii de venituri si cheltuieli precum si a centrelor de cost.
  • Inregistrarea documentelor primare in sistemul informatic: Charisma.
  • Urmareste si se asigura de corectitudinea documentelor (facturi, avize).
  • Receptionarea documentelor si a corespondentei.
  • Intocmire evidenta primara pana la nivel de balanta.
  • Intocmire raportari catre conducerea societatii.
  • Urmareste activitatea financiar contabila din zona de farmacii, depozite alocata: registru casa, jurnal vanzari, decont TVA, inventariere, relatia cu banca si instituiile statului, certificate fiscale, etc.
  • Urmareste si se asigura de plata facturilor scadente.

Cerințe

  • Absolvent studii superioare – constituie avantaj specializare finante /contabilitate.
  • Experienta de minim 1 an in contabilitate
  • Bun utilizator al pachetului MS Office
  • Cunostinte de utilizare soft Charisma – constituie avantaj
  • Spirit analitic, riguros, cu atentie ridicata la detalii

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix + Tichete de masă,
  • Siguranța unui parteneriat pe termen lung.