fbpx

mobile

Consultant IT (soft HCM)

Recrutam pentru unul din clienții noștri, o importantă Multinațională din domeniul IT prezenta pe piața de mai bine de 50 ani

Responsabilități

• Participarea la analiza preliminara a cererilor clientilor (caietul de analiza functionala);
• Analizarea într-o maniera tehnica a specificațiilor in ceea ce privește interfețele cu sistemul de informații al companiei (baze de date, aplicatii, etc);
• Conceperea framework-ului tehnic si programarea lui;
• Participarea la realizarea interfețelor aplicației/softului si realizarea materialelor de instruire pentru utilizatori
• Testarea evoluțiilor interne ale aplicației HRIS și identificarea si tratarea afectiunilor si a disfuncționalităților constatate în timpul testelor
• Asistarea consultantilor HRIS si monitorizarea proiectelor
• Efectuarea si întreținerea corectiva si evolutiva a aplicației
• Evidentierea in baza de cunoștințe a soluțiilor implementate, pentru cazuri ulterioare

Cerințe

• Studii superioare in informatica;
• Experiență în dezvoltare de software constituie un avantaj;
• Cunoașterea unuia sau mai multor limbaje de programare (SQL, JAVA, JAVASCRIPT,…);
• O bună cunoaștere a limbii franceze – cel puțin nivelul B1, ideal B2.

Profil cautat:
• Persoana dinamica si organizata;
• Capacitatea de a oferi soluții pentru clienți si orientare către rezultat;
• Abilitatea de a lucra într-o echipă;
• Aptitudini bine dezvoltate in rezolvarea problemelor.

Oferte (bonusuri)

  • Salariu competitiv;
  • Pachet de beneficii;
  • Formări plătite de către companie;
  • Un mediu de lucru plăcut și stabil.