fbpx

mobile

Consultant HRIS (soft HCM)

Recrutam pentru unul din clienții noștri, o importantă Multinațională din domeniul IT prezenta pe piața de mai bine de 50 ani

Responsabilități

• Asigura configurarea, parametrarea sau dezvoltarea specifica a aplicației de tip HCM
• Participa la elaborarea analizei tehnice si funcționale a nevoilor venite din partea clienților
• Valideaza solutiile gasite din punct de vedere tehnic si functional
• Propune responsabilului de cont soluții adaptate pentru a respecta constrangerile tehnice ale produsului si deadline-urile stabilite
• Testeaza noile configurari
• Participa la formarea noi colegi si susține, prin expertiză tehnica avuta, echipa de consultanti
• Propune îmbunătățirea si evolutia aplicațiilor
• Participa la elaborarea documentatiei necesare, fie pentru noile configurări ale clienților, fie pentru evoluțiile versiunilor standard
• Asista clientii in faza de testare
• Prezinta rapoarte din care sa reiasa dificultatile intâmpinate si cererile venite din partea managerului de proiect/a responsabilului din partea clientului in timpul examinarilor si furnizează informatiile relevante pentru pregatirea si derularea comitetelor de proiect
• Oferă vizibilitate cu privire la evoluția acțiunilor si raporteaza cu privire la activitatile desfasurate

Cerințe

• Studii superioare in informatica sau in HR
• Experienta in implementarea proiectelor sau întreținerea de sisteme informatice reprezinta un avantaj
• O buna cunoaștere a limbii franceze – cel putin nivelul B2, ideal C1
• Cunoașterea unuia sau mai multor sisteme informatice de HR este un plus

Profilul căutat:
• Persoana dinamica si organizata
• Orientare clienți si capacitatea de a le oferi soluții
• Abilitatea de a lucra într-o echipă
• Capacitate de rezolvare a problemelor

Oferte (bonusuri)

  • Salariu competitiv;
  • Pachet de beneficii;
  • Formări plătite de către companie;
  • Un mediu de lucru plăcut și stabil.