fbpx

mobile

Buyer (metalurgie)

Recrutam 1 Buyer pentru unul din clientii nostri, o companie franceza, prezenta pe piata internationala de peste 12 ani, specializata in lucrari metalice si feronerie de arta.

Sediul companiei se afla in Constanta.

Responsabilități

– Emite comenzi de achizitie, asigurand in timp util livrarea de componente in conformitate cu cerintele planului de productie;
– Elaborează cereri de oferta pentru materiale noi ce intra in productie: otel, accesorii de feronerie, materiale directe ce intra in productia de scari, porti sau cupole metalice;
– Studiaza si selecteaza noi furnizori (cu precadere prelucrari metalice);
– Analizeaza constant preturile de achizitie materii prime si negociaza reduceri de pret;
– Raporteaza si comunica variatiile in ceea ce priveste aprovizionarea cu materiale (performanta furnizorilor);
– Furnizează suport si date celorlalte departamente (. Logistica/Intretinere/Productie), respectiv furnizorilor;
– Controleaza intrarile de materiale de la furnizori pe baza documentelor de transport cu notele de receptie si trimite diferentelor la furnizori;
– Urmareste evolutia stocurilor de materii prime, materiale si subansamble, in vederea reducerii si/sau completării acestora;
– Urmareste respectarea termenelor de livrare a materialelor solicitate de la furnizori;

Cerințe

– Experiența de minimum 2 ani pe o pozitie similara;
– Experienta in negocierea cu furnizori din zona de metalurgie;
– Studii superioare, de preferinta tehnice (Inginerie);
– Cunoașterea sectorului metalurgic;
– Cunostinte tehnice metalurgie (desen tehnic, prelucrari mecanice, rezistenta materialelor, tipuri de materiale);
– Abilitati de relationare și negociere;
– Capacitate de a lucra în echipa;

Oferte (bonusuri)

– Salariu atractiv;
– Formare de specialitate in Franta;
– Posibilitatea de a creste profesional intr-o companie de renume.