fbpx

mobile

Asistent vanzari

Despre client

Recrutam pentru un Atelier raw-vegan.

Responsabilități

Căutăm un Asistent vanzari pentru unul din clienții noștri, un atelier de mancare Raw-Vegan

Program de lucru 7.30-16.00

Locatie: Zona Hala Traian

– Preia comenzile de la clienți existenți și potențiali
– Comunica oferta în curs și transmite relații despre produse
– Realizeaza oferte personalizate

TASKURI

1. Asigură relația cu clienții existenți sau potențiali prin relaționarea cu aceștia prin toate canalele de comunicare: tel, mail, sms, facebook, etc
2. Respectă procedurile de vanzare stabilite de către firma
3. Asistentul de vanzari inregistreaza toate informațiile UTILE SI OBLIGATORII ALE CLIENȚILOR: nume+prenume, firma, nr de telefon, adresa de livrare+detalii utile, adresa email, interval orar acceptat de catre client, alergii, produse pe care clientul nu le dorește, mod de plata, durata și tip abonament si le transmite către departamentele implicate.
5. Asistentul de vanzari transmite toate comenzile primite către DIRECTORUL DE RELAȚII cu clienții pentru diverse precizări suplimentare.
6. Fiecărui client i se confirma în scris/telefonic primirea comenzii sau a solicitării transmise.
7. Colaborează în mod direct cu bucătăria – cofetaria – logistica pentru a respecta solicitarea clienților dar și procedurile interne ale firmei.
8. Informează IMEDIAT șeful direct despre orice neconformitate sesizată în desfășurarea activității celorlalte departamente: portii neconforme, livrari intarziate sau neconforme, etc
9. Asistentul de vanzari are responsabilitatea de a transmite către colegii de la bucatarie-cofetarie numărul de porții primite pentru ziua următoare pana la ora 16.00.
10. Asistentul de vanzari preia cu responsabilitate portiile primite în cursul diminetii pana la ora 10.00 si le transmite urgent către PRODUCȚIE și LOGISTICĂ.
11. Asistentul de vanzari transmite în scris către bucatarie/cofetarie/logistica toate detaliile inutile ale fiecărui client(ex: alergic la capsuni, intrarea în imobil se face prin curtea interioară, etc)
12. Gestionează și înregistrează toate facturile de intrare/ieșire.
13. Are în evidenta încasările zilnice și gestionează tabelul de încasări.

Cerințe

Aptitudini:

– Bun comunicator
– Capacitate buna de concentrare si distributivitate
– Lucru în echipa
– Minime cunostinte de geografia Bucurestiului(zone si strazi)

Cerinte tehnice:

– Limba romana scris, vorbit (fara greseli gramaticale)
– Operare PC (Word, Excel, Outlook)

– Salariu de inceput 2200-2400 ron, urmand ca dupa cele 3 luni de probă sa se poată modifica la 2800 net.