mobile

Asistent back-office - limba franceza

Despre client

Companie franceza ce activeaza in domeniul asigurarilor.

Responsabilități

Recrutam 1 Asistent back-office pentru clientul nostru, companie franceza specializata in domeniul asigurarilor.

  • Emite oferte de asigurare;
  • Emite deconturi de plata pentru clienti;
  • Emite oferte RCA/CASCO comparative pentru clientii noi;
  • Emite politele de asigurare la solicitarea clientului;
  • Urmareste politele ce urmeaza sa expire, informeaza clientii si emite oferte comparative;
  • Urmareste ratele scadente, informeaza clientii si transmite deconturile de plata;
  • Ofera suport clientilor pentru deschiderea dosarelor de dauna;
  • Dezvolta portofoliul de clienti;
  • Ofera suport colegilor;

Cerințe

Profil candidat

  • Persoana serioasa, responsabila, cu atentie la detalii si spirit de initiativa;
  • Meticulozitate, ambitie, perseverenta, spirit comercial cu bune aptitudini de negociere, o buna capacitate de comunicare;
  • Gandire flexibila, capacitatea de a lucra in echipa;
  • Rezistenta la stres;
  • Flexibilitate.

Cunoștințe si experiența

  • Studii universitare finalizate (studiile economice reprezintă un plus) ;
  • Cunostinte in domeniul asigurarilor (reprezinta un avantaj);
  • Experieneta in vanzari/asigurari (reprezinta un avantaj);
  • Cunostinte de lucru in EXCEL / WORD;
  • Limba franceza – nivel avansat;
  • Limba engleza – nivel avansat;

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix competitiv;
  • Alte compensații si beneficii, bazate pe performanta;
  • Plan de cariera si oportunități de creștere clar definite;
  • Stabilitate, seriozitate si respect.